Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Cviky na brušné svaly

Cviky na brušné svaly

Ako si vypracovať dokonalé brušné svaly? Máme pre Vás niekoľko tipov.

  • klasikou sú sklapovačky čiže ľahy-sedy
  • sklapovačky môžete vylepšiť radou drobných cvikov
  • cviky Vám uľahčia a zefektívnia aj niekoľko strojov a fitness doplnkov

Sklapovačky - evergreen medzi cvikmi na brucho

Sklapovačky začínajú v ľahu na chrbte, s výdychom sa pomaly zdvíhate, hlava sa blíži ku kolenám, nadvihnete lopatky, spodnou stranou chrbta zostaňte na zemi. Dve až tri sekundy zostanete v polosedu a s nádychom opäť ľahnete.

Sklapovačky môžete vylepšiť o posilňovanie spodných brušných svalov, kedy cvičíte so zdvihnutými chodidlami. Taktiež sa môžete pri zdvíhaní vychyľovať do strán a tým posilňovať aj bočné brušné svaly.

Ako často cvičiť brucho?

Klasikou medzi otázkami nielen začínajúcich športovcov je frekvencia cvičenia. Cvičenie by malo byť predovšetkým pravidelné a s dostatočným odpočinkom nutným pre regeneráciu svalov. Odporúča sa necvičiť po sebe rovnaké svaly, ale striedať jednotlivé partie.

Brušné svaly môžete posilňovať každý deň, minimálne potom 4x týždenne. Cvičí sa ako iné cviky v sériách, začiatočníci napr. 3 série po 20 opakovaniach s pauzou 30 - 60 sekúnd medzi sériami. Pokročilí môžu samozrejme cvičiť viac opakovaní.

Pozrite sa tiež na video s ukážkou cvikov na brušné svaly.

Chcete kúpiť posilňovacie stroje na brušné svaly? Skúste to v internetovom obchode s fitness potrebami.

 

Zdieľajte článok


Odporúčame stroje na brucho


Novinky

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Trik na efektívne skracovačky

Skracovačky sú skvelé na posilnenie hornej časti brušných svalov, často však nadmerne namáhajú krčnú chrbticu. Poradíme vám, ako tento obľúbený cvik na brucho vykonávať efektívne.

všetky novinky