Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Ak chcete schudnúť pár kilogramov na brušných svaloch, máte na výber množstvo cvikov. Na začiatok môžete využiť staré známe skracovačky (známe tiež ako sedy-ľahy).

Skracovačky sú veľmi jednoduchý cvik, aj keď nie najúčinnejší. Dôležité je správne prevedenie cviku. Nohy nezapierame o rebriny alebo stoličku, ale položíme ich chodidlami na zem. Začíname v ľahu na zemi a postupne s výdychom zdvíhame najskôr hlavu, potom ramená a nakoniec lopatky. Brucho a bedrá zostávajú na zemi po celú dobu cviku.

Pokiaľ chcete cvičením schudnúť, nezabúdajte na jedálny lístok a zdravý životný štýl. A na jednu dôležitú vec:

Brucho zapojíte pri každom cviku, či už sú to zhyby alebo mŕtve ťahy. Brucho cvičíte vždy. A ak chcete schudnúť, tak si vyberte cvičenie, pri ktorom spálite najviac tuku - intervalové tréningy, šprinty ...

Cviky na stehná

Ak riešite silné stehná, tak aj pre vás máme tipy na cviky. Pevné a štíhle stehná môžete získať vďaka cvičeniu na stepperi, pri skákaní cez švihadlo, pri behu alebo aj pri dlhých prechádzkach. Pohyb je nesmierne dôležitý a typy aktivít striedajte, aby ste stehná iba neposilňovali.

Z cvikov odporúčame:

  • výpady - začíname zo stoja s činkami a prevedieme výpad nôh dopredu, až sa kolenom dotkneme okraja, je potrebné mať stále vzpriamený trup
  • drepy - klasika, môžete skúsiť aj varianty s viac roztiahnutými nohami či rukami v bok
  • prinožovanie - ľah na boku, oprieme sa o lakeť a zdvíhame hornú nohu hore a dole, nohy vystriedame

Odporúčanie - posilňovač stehien a lýtok - Hydraulicline CLP600

Chcete maximálne efektívne posilňovať stehná a lýtka? Vyskúšajte Leg Press Machine značky Hydraulicline, ktorá sa využíva pri kruhovom tréningu. Ideálna je na precvičovanie svalov dolných končatín bez namáhania kolenných a bedrových kĺbov.

Posilňovač funguje na princípe vytláčania, kedy je možné nastaviť až 6 úrovní odporu. Pevná a robustná konštrukcia opatrená špeciálnou povrchovou úpravou, široké a komfortné polustrovanie a madlá na ruky opatrené mäkkou protišmykovou vrstvou, sú hlavnými vlastnosťami tohto posilňovacieho stroja. Na rehabilitačný aj intenzívny tréning.

Zdieľajte článokOdporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Trik na efektívne skracovačky

Skracovačky sú skvelé na posilnenie hornej časti brušných svalov, často však nadmerne namáhajú krčnú chrbticu. Poradíme vám, ako tento obľúbený cvik na brucho vykonávať efektívne.

všetky novinky