Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  4 najlepšie cviky na brucho podľa nemeckého magazínu

4 najlepšie cviky na brucho podľa nemeckého magazínu

Nemecký dámsky magazín Brigitte.de uverejnil už pred časom 4 najlepšie cviky na brucho, ktoré zaberajú stále, aj keď je dovolenka za dverami.

Pevné a ploché brucho s jemne vyrysovanými svalmi môže byť realitou, ak sa vám podarí dodržať niekoľko týždňov pravidelného cvičenia a racionálneho stravovania. Prvé výsledky sa dostavia už za 14 dní a za necelý mesiac si vymodelujete úplne nové brucho! Počty sérií ani opakovaní sa však nesmú znižovať. Človek sa má mať rád, ale v tomto prípade trošku tvrdosti nezaškodí :-)

1. Jazda na bicykli

Jazda na bicykli modeluje brušné svaly, pás a k tomu aj boky. V ľahu na chrbte zložte ruky na hrudník a zdvihnite ho mierne nad podlahu. Nohami simulujte jazdu na bicykli. Cvičte pomaly, s chodidlami voči lýtku v pravom uhle. Pozerajte sa dopredu a bradu majte zdvihnutú.

3 série po 10. opakovaniach

2. Doska

Doska posilňuje hlboko uložené svaly. Ľahnite si na brucho a podoprite sa na lakťoch a špičkách nôh. V tejto pozícii sa pohybujte dopredu a dozadu, stačí v krátkom rozsahu. Chrbát udržujte rovný a hlavu vzpriamenú.

3 série po 10. opakovaniach

3. Cvik za pomoci stoličky

Cvik na brucho s pomocou stoličky dokáže zoštíhliť pás a posilniť šikmé brušné svaly. Východisková pozícia je s nohami zapretými o stoličku, s opretými lakťami a vyrovnaným telom. Boky sa potom pohybujú dole a späť hore, hlavne plynulo. Spočiatku to môže ísť ztuha, ale postupne sa vytrénujete.

3 série po 10. opakovaniach

4. Bočné skracovačky

Skracovačky posilňujú šikmé brušné svaly a formujú pás. V ľahu na chrbte majte nohy pri sebe, pokrčte ich v kolenách a položte na stranu. Dlane dajte za hlavu a zdvíhajte hornú časť tela hore.

Na ľavú aj pravú stranu 3 série po 10. opakovaniach

A po úspešnom cvičení na brucho si v časopise Brigitte.de, ktorý ho uviedol, doprajte nové módne trendy.

 

Zdieľajte článokOdporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Trik na efektívne skracovačky

Skracovačky sú skvelé na posilnenie hornej časti brušných svalov, často však nadmerne namáhajú krčnú chrbticu. Poradíme vám, ako tento obľúbený cvik na brucho vykonávať efektívne.

všetky novinky