Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Tipy na dobré cviky na brucho a boky zároveň

Tipy na dobré cviky na brucho a boky zároveň

Niet nad viacúčelové cvičenia, čiže poďme zabiť 2 muchy 1 ranou - cvičme brucho aj boky zároveň!

Brucho a boky predstavujú problémové partie pre veľké množstvo žien. Je dosť pravdepodobné, že trápia aj vás. Najskôr si skúste ujasniť, čo od cvičenia na brucho a boky očakávate. Vyberte si zo 2 kategórií cvikov.

  • Cviky na spevnenie a tvarovanie brucha a bokov
  • Cviky na spaľovanie a chudnutie brucha a bokov

Cviky 1. kategórie sú zložitejšie, ale zase im nemusíte venovať toľko času. Slečna Klára na svojom blogu Kler-Wonder uvádza cvičebné videá a opisuje svoj obľúbený cvik na spevnenie brucha: "Ležíte na chrbte, dáte rovné nohy hore, alebo pokrčené (90 °) a zdvíhate ich pomalými ťahmi smerom nahor, akoby nadzvihávate zadok vyššie! Tým posilňujete hlavne tú partiu tesne nad podbruškom." Dopĺňa, že na spevňovanie brucha nepotrebujete nejakú extra diétu. "Stačí jesť pravidelne po 3 hodinách a neprejedať sa. Z jedálnička by ste nemali vynechávať zemiaky, ryžu, ryby, syr, mliečne výrobky, tvaroh a hlavne mäso, ktoré svaly jednoducho potrebujú! Nesnažte sa teda živiť len tým, čo je zelené," upozorňuje populárna blogerka.

Cviky 2. kategórie vás nadchnú svojou efektivitou. Na bruchu sa totiž tuky spaľujú najrýchlejšie. A ako na to? Pridajte k tradičnému posilňovaniu a tvarovaniu kardio cvičenie, ktorým spustíte aktívne spaľovanie účinné aj po ukončení cvičenia (v dňoch odpočinku).

Čo ešte pomôže zoštíhliť brucho a boky?

Medzi kardio patrí aj behanie. To pomôže zoštíhliť aj brucho a boky, musíte ale zároveň posilňovať. Blogerka Klára odovzdáva svoje fitness skúsenosti: "Môžete trebárs jeden deň behať (+/- 30 minút), druhý posilňovať podľa videa, ďalší deň zase behať, ďalší posilňovať ... je to na vás. Tvarovanie tela a chudnutie je vlastne vo vašej réžii! Akonáhle prídete na princíp pravidelného striedania cvikov a kardia, nebudete žiadne dni vynechávať a prinútite sa naozaj každý deň aspoň pár minút cvičiť, docielite skvelé výsledky."

Zdieľajte článokOdporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Trik na efektívne skracovačky

Skracovačky sú skvelé na posilnenie hornej časti brušných svalov, často však nadmerne namáhajú krčnú chrbticu. Poradíme vám, ako tento obľúbený cvik na brucho vykonávať efektívne.

všetky novinky