Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Nestíhate posilňovňu? Cvičte brucho doma, napríklad na lopte

Nestíhate posilňovňu? Cvičte brucho doma, napríklad na lopte

Vonku je sychravo a ísť do posilňovne či fitka je to posledné, čo by sa vám chcelo? Ľahká pomoc, cviky na brucho, aby bolo v lete pekné do plaviek, môžete robiť aj v súkromí svojho domova.

Pomôže vám napríklad cvičenie na gymnastickej lopte. Posilníte s ním nielen povrchové, ale aj hlboko uložené brušné svaly. Tie sa zapoja, keď budete chcieť na lopte udržať rovnováhu. Naviac je lopta vhodná aj pre ľudí s nadváhou, na rozdiel napr. od švihadla. Je tiež ideálny odbúravač stresu. Na cvičení sa totiž musíte sústrediť, teda si pri ňom úplne vyčistíte hlavu od každodenných starostí.

Pre efektívne cvičenie na gymnastickej lopte je nutný správny sed

Posaďte sa na loptu vzpriamene, aby bola hlava v predĺžení chrbtice, trochu vpredu, a časť váhy preneste na nohy. Chodidlami sa oprite o zem a majte ich zhruba na šírku ramien. Cvičte pomaly, plynulo dýchajte a stále udržujte kontakt s loptou. Niektoré lopty vás zároveň aj premasírujú (pozri obrázok).

Platí, že práve ženy by mali viac ako 50 % posilňovacích aktivít zamerať na brucho. Všetky známe cviky sú prospešné, ale vždy musí byť vykonávané ťahom, a nie švihom.
 

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 26. 11. 2015


Odporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Ako na pevné brucho do plaviek?

Letná sezóna je v plnom prúde, a ak sa chcete blysnúť v dvojdielnych plavkách, možno máte čo doháňať. Vďaka našim účinným cvikom to zvládnete.

26. 6. 2015

všetky novinky