Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Cviky na brucho po pôrode

Cviky na brucho po pôrode

Na telesných dispozíciách, vôľu a jedálnička záleží, či sa postava ženy po pôrode vráti do pôvodného stavu. Dosiahnuť sa to dá posilňovaním alebo aeróbnym pohybom.

Mierne cvičenie brušných svalov môže začať už na druhý deň po pôrode, cielené potom po šestonedelí, a musí byť pravidelné. Každý druhý deň sa odporúčajú séria cvikov na šikmé brušné svaly a asi za mesiac aj na priame svalstvo.

Bruško pevnejšie než pred dieťaťom

K týmto aktivitám sú priamo stvorené posilňovača brušných svalov rady AB z e-shopu inSPORTline pre efektívne domáce cvičenie, ktoré sa dajú v akciách zaobstarať pod tisíc korún.

Posilňovanie po pôrode možno doplniť kalanetikou, pilates alebo Bodystyling. Ak sa však počas tehotenstva zvýšili na tele tukové zásoby, pomôžu jedine aeróbne aktivity ako beh, spinning, jazda na bicykli alebo rýchla chôdza, vykonávanej aspoň pol hodiny v kuse. Intenzívnejší tréning sa má zaradiť ale až po ukončení dojčenia.

Mnohé mamičky, ktoré pojali cvičenie veľmi zodpovedne, majú brucho pevnejšie než pred tehotenstvom, a stačí im ho udržiavať niekoľkými cvikmi týždenne.

Zdieľajte článokOdporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Trik na efektívne skracovačky

Skracovačky sú skvelé na posilnenie hornej časti brušných svalov, často však nadmerne namáhajú krčnú chrbticu. Poradíme vám, ako tento obľúbený cvik na brucho vykonávať efektívne.

všetky novinky