Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Cviky na bočné brušné svaly

Cviky na bočné brušné svaly

Chcete posilniť bočné brušné svaly? Našli sme pár tipov pre efektívne posilňovanie.

Bočné brušné svaly patria medzi tri skupiny brušných svalov (spoločne s hornými a spodnými). Posilňovanie brušných svalov patrí medzi najčastejšie aktivitu vo fitness a posilňovniach. Dokonale vyrysované, alebo ploché brucho patrí medzi vysnívané ciele takmer všetkých športovcov a športovkýň. Ako na neho?

Zamerajme sa iba na cviky a na konci článku si ešte niečo povieme k správnej výžive, ktorá je pre posilňovanie brušných svalov nesmierne dôležitá.

Top cvik na bočné brušné svaly

Väčšina cvikov na brušné svaly sa zameriavame na ich hornú časť (skracovačky, sedy-ľahy), na bočnej svaly platia iné cviky:

  • sklapovačky striedavo k jednému a druhému boku - klasika, ktoré nesklame, klasické sklapovačky, ale vo zdvíhanie mierite k pravému a ľavému boku)

Tiež sa vám brušné svaly schovali pod vrstvu tuku? Pre dokonale vyrysované brušné svaly je totiž veľmi dôležitá životospráva. Dôležitý je prísun bielkovín (pre cvičiaci asi 2,5 gramu / kg váhy), tuky obmedzte na minimum.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 25. 1. 2013


Odporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Ako na pevné brucho do plaviek?

Letná sezóna je v plnom prúde, a ak sa chcete blysnúť v dvojdielnych plavkách, možno máte čo doháňať. Vďaka našim účinným cvikom to zvládnete.

26. 6. 2015

všetky novinky