Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Cviky na lopte pre pevné brucho

Cviky na lopte pre pevné brucho

Zaujímavým spôsobom ako spevniť brucho je cvičenie na gymnastickej lopte.

Klasické sedy-ľahy (sklapovačky) môžete vylepšiť v kombinácii s gymnastickou loptou. Sklapovačky cvičíte so zdvihnutými nohami pod ktorými máte gymnastickú loptu. Tá má tendenciu sa hýbať Vy ju teda musíte držať nohami a tým zvýšite tlak na brušné svaly.

Zdvihnuté nohy navyše podporujú posilňovanie spodných brušných svalov.

Ďalšie cviky spevnia trup, brucho aj chrbát

Opäť začínate v ľahu, ale zdvihnite nohy a oprite ich o loptu. Zdvihnite zadok, aby telo bolo v jednej priamke. Potom pomalým pohybom pokrčujte nohy až budete mať chodidlá na lopte. Chvíľu v tejto polohe vydržte a potom sa opäť natiahnite.

Pri pokrčovaní nôh vydychujte, pri naťahovaní sa nadychujte.

Klasické sedy-ľahy na lopte

Klasické sklapovačky môžete vykonávať aj s loptou pod chrbtom. Ten sa pri cvičení nesmie hýbať. Cvik môžete obmeniť tým, že loptu posuniete pod lopatky a posilňujete tak horné brušné svaly.

Zdieľajte článokOdporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Trik na efektívne skracovačky

Skracovačky sú skvelé na posilnenie hornej časti brušných svalov, často však nadmerne namáhajú krčnú chrbticu. Poradíme vám, ako tento obľúbený cvik na brucho vykonávať efektívne.

všetky novinky