Kúpiť stroje na brucho – e-shop

Sprievodca výberom
strojov na brucho


Cviky na brucho  >  Najlepšie cviky na ploché bruško

Najlepšie cviky na ploché bruško

Pre rýchle schudnutie brucha nájdete na internete množstvo zázračných návodov. Ako je to naozaj?

Žiadny zaručený návod na zázračné schudnutie v oblasti brucha neexistuje. Schudnutie a spevnenie brucha je vždy kombináciou:

  • jedálnička, prípadne diéty - ukladanie tukov v oblasti brucha je dané geneticky, je ovplyvnené hormónmi (napr. po pôrode) a životosprávou
  • správneho cvičenia - pre chudnutie nemusí byť cvičenie brucha silové, ani by ste sa nemali príliš zadýchavať. Okrem brušných svalov posilňujte aj svalstvo v oblasti bedrovej chrbtice

Pamätajte si, že zaručené prípravky a doplnky na chudnutie zaručene nefungujú.

Na brucho má vplyv aj celkový zdravotný a duševný stav, často je príčinou narastajúceho bruška aj veľký stres.

Najlepšie cviky na ploché brucho

  • posilňovanie priamych brušných svalov - klasické sklapovačky, začínate z ľahu a priťahujete brušné svaly ku kolenám. Nemusíte veľa zdvíhať chrbát, hlavné je zaťať brušné svaly a správne dýchať (dvíhať sa s výdychom)
  • posilňovanie šikmých brušných svalov - podobné ako predchádzajúce, len sa snažíte ľavým ramenom priťahovať k pravému kolenu a opačne. Začínate s pravou nohou položenou na ľavom kolene.
  • posilňovanie spodnej časti brušných svalov - klasické sedy-ľahy s tým, že pri výdychu zatnete brušné svaly a zdvíhame nohy, zadok musí zostať na podlahe

Prajeme Vám veľa trpezlivosti pri cvičení a čo najkrajšie bruško!

Zdieľajte článokOdporúčame stroje na brucho


Ďalšie novinky

Najúčinnejšie cviky na brucho a stehná

Aj vás trápia kilá navyše na bruchu a stehnách? Potom patríte medzi veľkú skupinu žien aj mužov, ktorí chcú svoju postavu vylepšiť. Aké cviky vám pomôžu?

Trik na efektívne skracovačky

Skracovačky sú skvelé na posilnenie hornej časti brušných svalov, často však nadmerne namáhajú krčnú chrbticu. Poradíme vám, ako tento obľúbený cvik na brucho vykonávať efektívne.

všetky novinky